Activități și proiecte artistice în cadrul Școlii Gimnaziale Gh. Săvinescu-Crăcăoani

În anul școlar 2017-2018 au fost realizate un număr de 3 decorațiuni murale, proiecte desfășurate cu participarea elevilor școlii gimnaziale Gh. Săvinescu din com. Crăcăoani și a structurii din localitatea Magazia. Este vorba despre reprezentarea unui zimbru într-o manieră abstractă, realizat în stilul Pop-Art, despre portretul lui Gheorghe Săvinescu, realizat doar în tonuri de gri, pentru a ușura munca și contribuția elevilor, iar cu ocazia Centenarului, elevii au realizat sub îndrumarea mea, sigla cu cele 3 cifre. Intenționez să desfășurăm și alte proiecte ce țin de Arta murală. Între timp, atașez câteva imagini cu proiectele finalizate.

Prof. Hantăr Claudiu Ștefan

Decorație murală – ‘Zimbrul’
Școala gimnazială Magazia
Imagine din timpul realizării decorației murale
Portret Gheorghe Săvinescu
Școala Gimnazială Crăcăoani
Imagini din timpul realizării decorației murale